Vishay/Dale RER75F15R4RC02
RER75F15R4RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F15R4RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 15.4 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F15R4RC02.pdf
Availability of RER75F15R4RC02
QUANTITY
RER75F15R4RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F15R4RC02
Internal Part NumberEIS-RER75F15R4RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F15R4RC02
Related LinksRER75F1, RER75F15R4RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F15R4RC02 Details Description
Related parts for RER75F15R4RC02
CAP THIN FILM 15PF 50V 0805 datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 50V 4SMD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ GREEN 560NM SMD datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf