Vishay/Dale RER75F3321RC02
RER75F3321RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3321RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 3.32K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3321RC02.pdf
Availability of RER75F3321RC02
QUANTITY
RER75F3321RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3321RC02
Internal Part NumberEIS-RER75F3321RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3321RC02
Related LinksRER75F3, RER75F3321RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3321RC02 Details Description
Related parts for RER75F3321RC02
MOSFET P-CH 20V 4.3A 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN MINI OSP PLUG 50 OHM PCB datasheet.pdf
REPLACEMENT CONN/TERM 40PIN SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
CIR BRKR 1.5A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MPICO 10.2" A-MB EPD+TCM2 datasheet.pdf