Vishay/Dale RER75F3402MCSL
RER75F3402MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3402MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 34K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3402MCSL.pdf
Availability of RER75F3402MCSL
QUANTITY
RER75F3402MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3402MCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F3402MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3402MCSL
Related LinksRER75F3, RER75F3402MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3402MCSL Details Description
Related parts for RER75F3402MCSL
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf