Vishay/Dale RER75F3402RCSL
RER75F3402RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3402RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 34K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3402RCSL.pdf
Availability of RER75F3402RCSL
QUANTITY
RER75F3402RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3402RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F3402RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3402RCSL
Related LinksRER75F3, RER75F3402RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3402RCSL Details Description
Related parts for RER75F3402RCSL
CONN CARD EXTEND 140PS .050" SLD datasheet.pdf
DIN RAIL BRACKET datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
USB TO VGA DISPLAY ADAPTER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
330UF 250V 22X40MM 105C 5000H datasheet.pdf