Vishay/Dale RER75F3922RCSL
RER75F3922RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3922RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 39.2K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3922RCSL.pdf
Availability of RER75F3922RCSL
QUANTITY
RER75F3922RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3922RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F3922RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3922RCSL
Related LinksRER75F3, RER75F3922RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3922RCSL Details Description
Related parts for RER75F3922RCSL
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
DETECTOR 1300NM PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.235" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TL4024 90-DEGREE ACTUATOR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.83A 90 MOHM datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 63V 10X20 datasheet.pdf