Vishay/Dale RER75F3R24RCSL
RER75F3R24RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3R24RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.24 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3R24RCSL.pdf
Availability of RER75F3R24RCSL
QUANTITY
RER75F3R24RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3R24RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F3R24RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.24
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3R24RCSL
Related LinksRER75F3, RER75F3R24RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3R24RCSL Details Description
Related parts for RER75F3R24RCSL
BOX ABS BLK 3.03"L X 2.03"W 10PC datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 160POS STR datasheet.pdf
METAL CLIP-ON MT datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 15POS HSG datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FERRULE 1 PIECE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 66POS 1MM datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
SAC-HZ-4P-MR/0 5-542/FS SCO BK datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V T/H datasheet.pdf