Vishay/Dale RER75F6R19PCSL
RER75F6R19PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F6R19PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 6.19 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F6R19PCSL.pdf
Availability of RER75F6R19PCSL
QUANTITY
RER75F6R19PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F6R19PCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F6R19PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F6R19PCSL
Related LinksRER75F6, RER75F6R19PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F6R19PCSL Details Description
Related parts for RER75F6R19PCSL
CONN SOCKET IDC 30POS DL SR 30AU datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 6MM 10.55" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 18.5VOUT 75W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 228MA 1.62 OHM TH datasheet.pdf