Vishay/Dale RER75F7321RC02
RER75F7321RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F7321RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 7.32K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F7321RC02.pdf
Availability of RER75F7321RC02
QUANTITY
RER75F7321RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F7321RC02
Internal Part NumberEIS-RER75F7321RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F7321RC02
Related LinksRER75F7, RER75F7321RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F7321RC02 Details Description
Related parts for RER75F7321RC02
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SC70 datasheet.pdf