Vishay/Dale RER75FR127RCSL
RER75FR127RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75FR127RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 0.127 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75FR127RCSL.pdf
Availability of RER75FR127RCSL
QUANTITY
RER75FR127RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75FR127RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75FR127RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.127
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75FR127RCSL
Related LinksRER75FR, RER75FR127RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75FR127RCSL Details Description
Related parts for RER75FR127RCSL
BRD SPT SNAP LCK SCRW MNT 1 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC DO218AB datasheet.pdf
BT2.0 STD RS232 ADPT FW6.XX AO datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 27 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Header 45 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BRIDGE RECT 3A 800V KBPM datasheet.pdf