Crystek Corporation RFPRO33-500.000
RFPRO33-500.000 picture photo
Mfg. Part Number
RFPRO33-500.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 500.000MHZ SNWV INLINE
Datasheet Download
RFPRO33-500.000.pdf
Availability of RFPRO33-500.000
QUANTITY
RFPRO33-500.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of RFPRO33-500.000
Internal Part NumberEIS-RFPRO33-500.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRFPRO Series
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesRFPRO
PackagingBulk
TypeSO (SAW)
Frequency500MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-150ppm, +100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeFree Hanging
Size / Dimension0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)
Height-
Package / CaseModule Adapter, SMA M to F
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RFPRO33-500.000
Related LinksRFPRO33, RFPRO33-500.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
RFPRO33-500.000 Details Description
Related parts for RFPRO33-500.000
FUSE GLASS 750MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8TSSOP datasheet.pdf
IC LP CONFIG GATE V-XLATR 6XSON datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 2000A AC/DC datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT963 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3575K 4SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 80V SMD datasheet.pdf