Susumu RG1005N-1052-C-T10
RG1005N-1052-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1052-C-T10
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1052-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1052-C-T10
QUANTITY
RG1005N-1052-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1052-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1052-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1052-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1052-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1052-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1052-C-T10
IDC CABLE - MKR26K/MC26M/MPR26K datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 40SGL 2.36MM datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.347A 110 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf