Susumu RG1005N-1131-W-T1
RG1005N-1131-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1131-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1131-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1131-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1131-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1131-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1131-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1131-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1131-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1131-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1131-W-T1
THERMISTOR PTC 1KOHM 130DEG 0805 datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
SW PB RND BLACK SNAP IN SLD MNT datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DAUGHTER BOARD MRF89XAM9A PIC datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf