Susumu RG1005N-1132-C-T10
RG1005N-1132-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1132-C-T10
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1132-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1132-C-T10
QUANTITY
RG1005N-1132-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1132-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1132-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1132-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1132-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1132-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1132-C-T10
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 28POS .156 GRN datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 6A DIN RAIL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 230MA 1.47 OHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3.15KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
RES 261 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 2.72A (Switch) eSIP-7C datasheet.pdf
LED DRIVER 150W 85V 120-277 datasheet.pdf