Rohm Semiconductor BD87A28FVM-TR
BD87A28FVM-TR picture photo
Mfg. Part Number
BD87A28FVM-TR
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC RESET WATCHDOG TIMER 8MSOP
Datasheet Download
BD87A28FVM-TR.pdf
Availability of BD87A28FVM-TR
QUANTITY
BD87A28FVM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of BD87A28FVM-TR
Internal Part NumberEIS-BD87A28FVM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSemiconductor Voltage Detector ICs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BD87A28FVM-TR
Related LinksBD87A2, BD87A28FVM-TR Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BD87A28FVM-TR Details Description
Related parts for BD87A28FVM-TR
CABLE 20COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A TO220AB datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 8A DPAK datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN EDGE .050 190POS DR TH datasheet.pdf