Susumu RG1005N-1212-W-T1
RG1005N-1212-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1212-W-T1
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1212-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1212-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1212-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1212-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1212-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1212-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1212-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1212-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1212-W-T1
IC ADC 12BIT CALIBRTD T/H 24-DIP datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
IC UART FIFO 32B 48TQFP datasheet.pdf
RES 9 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
3/4 INCH DUAL HST CL 100/12" PKG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.3A 153.6 MOHM datasheet.pdf