Susumu RG1005N-122-B-T1
RG1005N-122-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-122-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-122-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-122-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-122-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-122-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-122-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-122-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-122-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-122-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-122-B-T1
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DGTL ISOLATOR 1KV 2CH I2C 8SOIC datasheet.pdf
IC CTLR SYNC BUCK SGL 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf