Susumu RG1005N-123-W-T5
RG1005N-123-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-123-W-T5
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-123-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-123-W-T5
QUANTITY
RG1005N-123-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-123-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-123-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-123-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-123-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-123-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-123-W-T5
TXRX BIDIRECT LV 5V I/O 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 3W datasheet.pdf
CONN MCX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 750MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 100W datasheet.pdf