Susumu RG1005N-131-D-T10
RG1005N-131-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-131-D-T10
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-131-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-131-D-T10
QUANTITY
RG1005N-131-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-131-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-131-D-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-131-D-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-131-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-131-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-131-D-T10
SWITCH TURQ SPDT 1A HING WIRE LD datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 OPEN SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.125" UNIV datasheet.pdf