Susumu RG1005N-1331-W-T1
RG1005N-1331-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1331-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1331-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1331-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1331-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1331-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1331-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1331-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1331-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1331-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1331-W-T1
RES 56 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 8A TO263AB datasheet.pdf
RES 750K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC RIPPLE COUNTER 12STAGE 16SOIC datasheet.pdf
PANEL INDICATOR RED 250V datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT PIN datasheet.pdf