Susumu RG1005N-1542-D-T10
RG1005N-1542-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1542-D-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1542-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-1542-D-T10
QUANTITY
RG1005N-1542-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1542-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1542-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1542-D-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1542-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1542-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1542-D-T10
IC INVERTER HEX SCHMITT 14TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN OVP HV TO220F datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.3A 8DFN datasheet.pdf
CONN .75MM COPLANAR VERT 170POS datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 10A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf