Susumu RG1005N-1621-C-T10
RG1005N-1621-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1621-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1621-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1621-C-T10
QUANTITY
RG1005N-1621-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1621-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1621-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1621-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1621-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1621-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1621-C-T10
RES SMD 7.68K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TRANSL LOGIC 16CH 40-TQFN datasheet.pdf
SW DIP SLIDE SPST 5 POS SEALED datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
LED IND 8MM GREEN 24VDC 20MA datasheet.pdf
MEMORY CARD 4GB datasheet.pdf
SHIELD CONNECTOR W/INSERT SHOE datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 400A 1210 datasheet.pdf