Susumu RG1005N-1742-W-T1
RG1005N-1742-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1742-W-T1
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1742-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1742-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1742-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1742-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1742-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1742-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1742-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1742-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1742-W-T1
IC REG BOOST 1.5V 1.3A 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 20A 12V datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP HOUSING M.I.C 13 POS datasheet.pdf
IC MCU ARM ROMLESS 100TFBGA datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 4DSBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf