Susumu RG1005N-1781-B-T1
RG1005N-1781-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1781-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1781-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-1781-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-1781-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1781-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1781-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1781-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1781-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1781-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1781-B-T1
MODULE SDRAM DDR2 1GB 240DIMM datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SGL SUPPLY LV SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 230MA 2.5 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
1681 APPLIANCE INLET 16A 155C datasheet.pdf