Susumu RG1005N-181-W-T1
RG1005N-181-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-181-W-T1
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-181-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-181-W-T1
QUANTITY
RG1005N-181-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-181-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-181-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-181-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-181-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-181-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-181-W-T1
IC PWR MOSFET DRIVER N-CH 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
2500 PPR 0.375 INCH THRU-BORE datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf