Susumu RG1005N-1822-W-T5
RG1005N-1822-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1822-W-T5
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1822-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-1822-W-T5
QUANTITY
RG1005N-1822-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1822-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1822-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1822-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1822-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1822-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-1822-W-T5
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC DIVIDER DIV X2 5V ECL 8-SOIC datasheet.pdf
IC VREG DUAL LNB W/I2C 40-QFN datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS 0.4MM GOLD VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 21VC SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 510PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf