Susumu RG1005N-1912-B-T5
RG1005N-1912-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1912-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1912-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-1912-B-T5
QUANTITY
RG1005N-1912-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1912-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1912-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1912-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1912-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1912-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-1912-B-T5
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1MHZ 12SIP datasheet.pdf
SPACER MOUNTS LED T-1 3/4 .550" datasheet.pdf
BOARD EVALUATION 80MSPS AD9265 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf