Susumu RG1005N-201-D-T10
RG1005N-201-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-201-D-T10
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-201-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-201-D-T10
QUANTITY
RG1005N-201-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-201-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-201-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-201-D-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-201-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-201-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-201-D-T10
RUBBER DISS BLUE .060 30X40' datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1852OR/X 3" datasheet.pdf
IDC CABLE - APR16B/AE16G/X datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 3.3V LP 8-D datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP PLUNGER datasheet.pdf
RES 2.55M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 30W datasheet.pdf
CAP FILM 120 NF 10% 1400VDC RAD datasheet.pdf