Susumu RG1005N-201-W-T1
RG1005N-201-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-201-W-T1
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-201-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-201-W-T1
QUANTITY
RG1005N-201-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-201-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-201-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-201-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-201-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-201-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-201-W-T1
RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
HOLDER W/OUT LED 2PLACE 3MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CLOSURE END SEAL DOUBLE PORT datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB RDIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf