Susumu RG1005N-2150-W-T5
RG1005N-2150-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2150-W-T5
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2150-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-2150-W-T5
QUANTITY
RG1005N-2150-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2150-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2150-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2150-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2150-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2150-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-2150-W-T5
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28DIP datasheet.pdf
IC CONTROLLER E1 5V LP 44-PLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 16A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 5.08MM TRANSM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 15C P 10CR /11 36" JP NI datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf