Susumu RG1005N-2320-W-T5
RG1005N-2320-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2320-W-T5
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2320-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-2320-W-T5
QUANTITY
RG1005N-2320-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2320-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2320-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2320-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2320-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2320-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-2320-W-T5
IDC CABLE - MKR20K/MC20M/MCE20K datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 3A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf