Susumu RG1005N-2321-C-T10
RG1005N-2321-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2321-C-T10
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2321-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2321-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2321-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2321-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2321-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2321-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2321-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2321-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2321-C-T10
JUMPER-H9991TR/1853 VI/X 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 8.69K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
UM4230 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG-RCPT SERVICE PNL MNT datasheet.pdf
330000UF 40V 76X220MM 85C 15000H datasheet.pdf