Susumu RG1005N-2322-D-T10
RG1005N-2322-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2322-D-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.2KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2322-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-2322-D-T10
QUANTITY
RG1005N-2322-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2322-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2322-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2322-D-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2322-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2322-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2322-D-T10
SLIDE SWITCH DPDT GULLWING 6V datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF04G/AF04/AFF04G datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf