Susumu RG1005N-2322-D-T10
RG1005N-2322-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2322-D-T10
Brief Description
RES SMD 23.2KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2322-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-2322-D-T10
QUANTITY
RG1005N-2322-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2322-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2322-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2322-D-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2322-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2322-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2322-D-T10
CONN EDGECARD 132PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf