Susumu RG1005N-2491-W-T1
RG1005N-2491-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2491-W-T1
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2491-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-2491-W-T1
QUANTITY
RG1005N-2491-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2491-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2491-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2491-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2491-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2491-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-2491-W-T1
CONN PLUG COAXIAL 14POS 1MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CABLE TIE MINI STRIPED 18LB 4" datasheet.pdf
IC SINK SYNC MOSFET DVR 4A 8SON datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 1KA DISC 10MM datasheet.pdf
TRANS RF NPN 20V SOT323 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf