Susumu RG1005N-2492-W-T5
RG1005N-2492-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2492-W-T5
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2492-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-2492-W-T5
QUANTITY
RG1005N-2492-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2492-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2492-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2492-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2492-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2492-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-2492-W-T5
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
RES 18.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
MAGNETICS RF TRANSFORMER datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 90V 38A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf