Susumu RG1005N-2670-C-T10
RG1005N-2670-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2670-C-T10
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2670-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2670-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2670-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2670-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2670-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2670-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2670-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2670-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2670-C-T10
FILTER LINE STUD TERM 30A datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048S/H1501TR10" datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 5VOUT SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH2NC 2NO DPDT ACTION 120V datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf