Susumu RG1005N-2672-C-T10
RG1005N-2672-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2672-C-T10
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2672-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2672-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2672-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2672-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2672-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2672-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2672-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2672-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2672-C-T10
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 6W datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
WP-SC BRASS 27 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
24-bit 192kHz 2Vrms Multi-Channel CODEC IC datasheet.pdf