Susumu RG1005N-2672-W-T1
RG1005N-2672-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2672-W-T1
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2672-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-2672-W-T1
QUANTITY
RG1005N-2672-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2672-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2672-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2672-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2672-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2672-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-2672-W-T1
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
4995-12 COND ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf