Susumu RG1005N-2942-W-T1
RG1005N-2942-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2942-W-T1
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2942-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-2942-W-T1
QUANTITY
RG1005N-2942-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2942-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2942-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2942-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2942-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2942-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-2942-W-T1
RES 16 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST 8B OCTAL 20SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 94 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC AMP DVGA 200MHZ DUAL 32LLP datasheet.pdf
LONG RISER BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.56A 145 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf