Susumu RG1005N-3160-B-T5
RG1005N-3160-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3160-B-T5
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3160-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-3160-B-T5
QUANTITY
RG1005N-3160-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3160-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3160-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3160-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3160-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3160-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3160-B-T5
CONN HEADER 20POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V A 2450MAH NIMH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MIXER 1.2-2GHZ DWNCONV 36TQFN datasheet.pdf
INSERT FEMALE 10POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 72POS datasheet.pdf
CBI RECTANGULAR SAMPLE PACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf