Susumu RG1005N-3652-D-T10
RG1005N-3652-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3652-D-T10
Brief Description
RES SMD 36.5KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3652-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-3652-D-T10
QUANTITY
RG1005N-3652-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3652-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3652-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3652-D-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3652-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3652-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3652-D-T10
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 2DFN datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL 6X1X1" 7A VFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf