Susumu RG1005N-3922-C-T10
RG1005N-3922-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3922-C-T10
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3922-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-3922-C-T10
QUANTITY
RG1005N-3922-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3922-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3922-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3922-C-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3922-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3922-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3922-C-T10
IC UP SUPERVISOR LP 16-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.790K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
07P CST100 SHRD HDR ASSY W/PEG datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4.1A 44 MOHM SMD datasheet.pdf