Susumu RG1005N-393-C-T10
RG1005N-393-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-393-C-T10
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-393-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-393-C-T10
QUANTITY
RG1005N-393-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-393-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-393-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-393-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-393-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-393-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-393-C-T10
CABLE TIE STD 50LB NAT 12" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
IC MOTOR CTLR I2C/SPI 28MLPQ datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 35A GRAY datasheet.pdf