Susumu RG1005N-393-W-T5
RG1005N-393-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-393-W-T5
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-393-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-393-W-T5
QUANTITY
RG1005N-393-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-393-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-393-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-393-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-393-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-393-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-393-W-T5
CONN SPRING 56POS DUAL .236 PCB datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 410MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BEZEL AND SEAL 722 SERIES ALUMNM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 1.95A 35 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf