Susumu RG1005N-4021-C-T10
RG1005N-4021-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4021-C-T10
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4021-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-4021-C-T10
QUANTITY
RG1005N-4021-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4021-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4021-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4021-C-T10
Related LinksRG1005N-4, RG1005N-4021-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4021-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-4021-C-T10
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RES 18 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INTELLIGENT MONITOR W/CABLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.31W DO41 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf