Susumu RG1005N-4531-B-T1
RG1005N-4531-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4531-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4531-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-4531-B-T1
QUANTITY
RG1005N-4531-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4531-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4531-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4531-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4531-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4531-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-4531-B-T1
IC LATCH OCTAL 3ST LSTTL 20DIP datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 2.5K 10-MSOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MEMORY MOD TEMP SENSOR 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
CABLE 40POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf