ITT Cannon, LLC CA3106E22-19PA206F80
CA3106E22-19PA206F80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-19PA206F80
Brief Description
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-19PA206F80.pdf
Availability of CA3106E22-19PA206F80
QUANTITY
CA3106E22-19PA206F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-19PA206F80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-19PA206F80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Zinc Plated, Black
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-19PA206F80
Related LinksCA3106E22-, CA3106E22-19PA206F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-19PA206F80 Details Description
Related parts for CA3106E22-19PA206F80
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM datasheet.pdf
CONN RECEPT SAS 29POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 7K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 22.05"X2.05" datasheet.pdf