Susumu RG1005N-4751-B-T1
RG1005N-4751-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4751-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4751-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-4751-B-T1
QUANTITY
RG1005N-4751-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4751-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4751-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4751-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4751-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4751-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-4751-B-T1
IC REG SWTCHD CAP 12V 30MA 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP CER 2.7UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU OMAP-35XX 600MHZ 515FCBGA datasheet.pdf
ANT ROOTENNA DUAL 2.4/5G 8" MMCX datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf