Susumu RG1005N-5112-C-T10
RG1005N-5112-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-5112-C-T10
Brief Description
RES SMD 51.1K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-5112-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-5112-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-5112-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-5112-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-5112-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-5112-C-T10
Related LinksRG1005N-5, RG1005N-5112-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-5112-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-5112-C-T10
CONN HEADER .100 SNGL STR 3POS datasheet.pdf
CONN FPC TOP 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 8A TO251 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 32POS GOLD PCB datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.2A (Flash) Camera Flash 12-DSBGA (1.53x1.98) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917 datasheet.pdf