Susumu RG1005N-6041-D-T10
RG1005N-6041-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6041-D-T10
Brief Description
RES SMD 6.04KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6041-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-6041-D-T10
QUANTITY
RG1005N-6041-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6041-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6041-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6041-D-T10
Related LinksRG1005N-6, RG1005N-6041-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6041-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-6041-D-T10
CONN SOCKET 24-18AWG M-N-L TIN datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 7500PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf